Създадените механизми и структури за младежко участие не изпълняват ефективно своята роля, тъй като мнозинството от младите хора, особено нечленуващите в НПО, не са запознати с тяхното съществуване. Това демонстрира нисък капацитет за младежко участие и слаби местни структури. Целта ни е повече млади хора от различни социални групи, като активни граждани, а не единствено излъчени от НПО, да се присъединят в създадената вече доброволна структура за младежко участие в град Варна (Младежки форум за партньорство с местната власт) и да посещават откритите заседания на Общинския съвет, като инициират предложения.
Дейности за изграждане на капацитет на група младежи, които да осигурят по-добро младежко представителство и по-добри възможности за представяне "от първа ръка" на проблемите на различни социални групи.
С изпълнението на проекта се подобриха компетентностите на 30 младежи на възраст от 15 до 29 години за активно участие в обществения живот и за включване в изградените вече структури за младежко участие в живота на общината, както и в процеса на вземане на решения на местно ниво.
Преките резултати от проекта се изразяват в следното: - 19 участници (63%) от основната целева група младежи се присъединиха към Младежкия форум за партньорство с местната власт, 10 участници от целевата група се присъединиха към НПО, 10 младежи участваха в заседание на общински съвет.
Пряк продукт от проекта са 2 предложения за промяна в някои от аспектите на местната политика, отправени от участниците в проекта към местната власт. Самите младежи, от основната целева група, действаха като мултипликатори, обучавайки други млади хора, включително и в 3 малки общини – Провадия, Вълчи дол, Суворово.
В информационната кампания бяха обхванати 402 младежи. Сформира се екип от млади тренери, които да обучават и информират други младежи и да насърчават тяхната гражданска активност.
http://cdbs.eu/?page_id=179
[Номинирай]
назад