СПЕЦИФИЧНИ ЦЕЛИ: Консолидиране на мотивираните професионалисти от образователните системи на двете страни, като се изгради устойчива трансгранична мрежа; Създаване на благоприятна среда за сътрудничество и развитие на средното образование посредством обмяна на добри практики и иновации в областта на обучението и образованието; Насърчаване създаването на контакти между професионалистите в областта на образованието и неговите структури от двете страни на границата.
Проектът се реализира 2013 – 2014 от сдружение Свободен младежки център – Видин в партньорство с Отворен клуб – Ниш в граничния район, обхващащ от българска страна областите Видин, Монтана, София област, Перник и Кюстендил, а от сръбска – окръзи Бор, Зайчар, Нишава, Пирот, Ябланица и Пциня.
[Още]
Финансиран от Програма за трансгранично сътрудничество по ИПП България-Сърбия. Водеща организация: Кокоро, Бор, Сърбия
Партньор: Свободен младежки център, Видин, България
Продължителност: 12 месеца (4/2013 - 4/2014)
[Още]
[Още]
Чрез превенция да съхраним природната красота на Родопа планина
Целта на проекта е опазване на биоразнообразието и устойчиво управление на природните ресурси в трансграничния регион Смолян – Ксанти чрез подобряване на комуникацията и взаимодействието между отговорните институции при възникване на природни бедствия.
Създадена е система за оценка на риска и ранно предупреждение за горски пожари, която ще подпомогне опазването на околната среда от природни и предизвикани от човека бедствия. Разработени са правила за съвместно управление и обмен на опит в предотвратяването на горски пожари.
Подобрена е координацията между институциите при локализиране, ограничаване и потушаване на горски пожари. Повишена е екологичната култура на населението и посетителите по отношение на пожарната безопасност.
Период: 14.03.2011 г. – 14.03.2013 г.
Партньори: Регион Източна Македония и Тракия (Гърция)
Финансиране: 830 920,40 евро по програмата за европейско териториално сътрудничество „Гърция – България 2007 – 2013 г.”
[Още]
„Прозорец към света” е проект за създаване на центрове за информация и услуги в деветте села от Деветашкото плато, повишаване на местния капацитет и развитие на устойчив туризъм в региона.
[Още]
Община Панагюрище създаде Обществен съвет за прозрачно управление на проекта „Център за обществена подкрепа”, одобрен за финансиране по ФАР.
[Още]
[Още]
В петък – 9 ноември 2007 г., кметът на община Тунджа Георги Георгиев подписа съвместно с министъра на финансите Пламен Орешарски и министъра на регионалното развитие и благоустройство Асен Гагаузов тристранно споразумение за условията и реда за предоставяне на предварително финансиране по проект на община Тунджа.
Проектът касае реконструкцията и основния ремонт на общински път “Разклон с. Скалица – с. Миладиновци”. Отсечката е с дължина 2570 м., а средствата са в размер на 415 000 лв. и ще бъдат получени на три транша.
По този начин стартира реално реализацията на първият проект на община Тунджа, който ще бъде финансиран със средства по Програмата за развитие на селските райони 2007 – 2013 г.
[Още]
Финансирането от Програма ФАР-ТГС по проекта е в размер на 24 856 евро, което представлява 90% от стойността на проекта.
[Още]
Проектът “Без граница утре”, финансиран по програма ФАР-трансгранично сътрудничество България-Гърция целеше да популяризира развитието на туризма и да създаде общ туристически продукт- общи маршрути, които да свързват Смолян и Ксанти, Родопите и Егейско море (Бяло море).
Проектът имаше за цел представители на местни власти, млади хора, медии и туристически организации от област Смолян (Смолян, Чепеларе, Неделино, Девин, Рудозем, Мадан, Баните и Доспат) и Ксанти, Керамоти и Хрисуполи от префектурите Ксанти и Кавала в Гърция на място да се запознаят с историческото наследство и да получат информация за промените, настъпили в пограничните райони на Смолян, Ксанти и Кавала от древността до наши дни.
[Още]