Foundation for Local Government Reform
Иновационни практики в България
Обмен на иновации за развитие на местното самоуправление
назад

Номинирай
Verification Code
Въведете кода от картинката тук:
Ако не виждате кода добре, натиснете върху картинката, за да видите нов
Предистория

През годините на активна дейност ИКАР реализира три успешни проекта на тема „превенция на трафик на хора”. Всички те ни доказаха, че интерактивните методи са много добра провокация за крехката целева група на тинейджърите. Игровото начало и забавата в съчетание на сериозните теми от живота, каквато е трафикът на хора, са постижими и резултатни методи за работа на динамично развиващо се НПО в България. Благодарение на добрите партньори по градове, както и добрата работа с целевите групи навсякъде, екипът на ИКАР смята, че проектът „ИГРА НА СЛЯПО” е най-зрелият ни опит за професионална работа с подрастващите до сега.

Практика

Обща цел: Изработване на устойчив модел за превенция на трафика на хора при тинейджъри от 6 средни училища на Димитровград, Кърджали, Ракитово и Костандово, включващи и специални средни училища  (вкл. едно от тях - помощно, едно - оздравително и едно СУПЦ) в четирите града.

 

Дейности

  • В рамките на проекта е създаден мултимедиен продукт (30-минутен знаков филм) по темата на трафика за представянето му в 6 средни училища на Ракитово, Костандово, Димитровград и Кърджали.
  • Проведен е четиримесечен интерактивен модул за превенция на трафика във всеки един от трите града за изграждане на 4 младежки театрално-дискусионни клуба.
  • Създадена е фотографска група и са направени три фотоизложби в четирите града на проекта.
  • Наред с това се проведе и обучение и мотивация на контактна група от 40 доброволци във всеки град.
  • Цялостната форум-продукция бе представена на три открити хепънинига пред общността на градовете по проекта.
  • Разпространени са и визуалните материали, разработени по проекта.
Резултати

Чрез средствата на изкуството приложихме съвременен иновативен начин за достигане на информацията по проблема трафик на хора за рискова целева група с подрастващи от 4 града на Южна Централна България. Провокирахме 120 деца да мислят по нов начин , както и да придобият социални умения и нагласи за явлението „трафик на хора”. Визуализирахме проекта по възможно най-въздействащият и емоционален начин, подходящ както за целевата група деца, така и за широката аудитория от възрастни и родители. Това бе направено чрез блога и форума по проекта и страницата във Фейсбук, посочена по долу. Изработихме и разпространихме 4 000 брошури по темата за трафика, които могат да достигнат до 15 000 – родители, близки и връстници на целевата група, както и граждани на четирите града от три различни административни области на България. Разлепихме 500 плаката на проекта и изработихме 200 СД с клиповете и ключови моменти от проекта.

 

Контактна информация

Антоанета Станчева

6300 Хасково, ул. Пeтър Берковски 35

GSM 0878 13 63 13

[email protected]

http://my.opera.com/theIKAR/blog/

http://www.facebook.com/photos.php?id=100000621255755

http://www.facebook.com/video/?id=100000621255755

 

Иноватор: ros
Дата на публикация: 10 май 2011
Номинации: 4
ros

-

Tel:
Fax:

[Номинирай]

назад

Valid XHTML 1.0 Transitional


Разпечатано от сайта на ФРМС - Printed from the FLGR Website.
Сайт, разработен от Нимасистъмс. Developed by Nimasystems.
www.nimasystems.com, +359 896 610 876, [email protected]